מפת הגעה
contact_left_map_section
שם ומשפחה
טלפון
דואל
באיזה טיול אתם מתעניינים?
תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
אחזור אליכם בקרוב.

מסלול הכרמים בדרכי האבות

אורך המסלול: כשעה, (14 ק"מ) מיועד לגלאי 4 + מחיר: 145 ש"ח למשתתף בכלי זוגי (290 ש"ח לטרקטורון). הטיול מורכב מהנאה לצד תוכן חינוכי, שילוב של ערכים וחשיבה בפעילות משותפת של אטרקציות ברחבי שבילי השטח של גוש-עציון.

נצא מחוות "ארץ האיילים" לכיוון וואדי "העץ", דרך עין "מסלע" השופע,כאשר מתחתנו צופים על איזור עמק האלה ובית שמש / האקלים והמשקעים. ממשיכים לכיוון יערות קק"ל משלבים4X4 ופונים לכיוון וואדי "העץ הבודד".

בנסיעה דרך חורש טבעי וצבאיים מקפצים, מול הנוף המרהיב מערבה, נעלה דרך מטעי כרמים אינסופיים של קיבוצי האיזור. בכניסה לוואדי - הסבר על העץ- סיפורו / משמעותו והסמל של גוש עציון. נוגעים גם בקצרה על יערות קק"ל והחשיבות שבנטיעת החורש. עולים במעלה הנחל דרך הכרמים של ראש צורים (טוסקנה...) עד למפגש עם הכביש בכניסה לדרך האבות. הסבר קצר על 3 שיטות לגידול כרמים, ועל איכות היין באקלים של ההר (תוך איזכור של היקב). 

"דרך האבות" - הסבר על הדרך העתיקה ומלכות יהודה ומשאירים את המטיילים במתח להמשך - הוכחות לדרך העתיקה (אבני מיל/ ומקווה) לאחר מכן, נחצה את "דרך האבות" העתיקה (מסלול העליה לרגל לירושלים), שם נעצור להסבר של 3 דק'(מקמטים 2000 שנה ל-3/4 דקות…)ליד מקווה עתיק מימי בית שני. יורדים מהכלים ומקשיבים להסבר קצר אך מפורט ומרתק על כל המציאות של החיים בזמן בית שני. משם - לכיוון אמת "הביאר" (כמה אופציות של הגעה - בהתאם לאופי הקבוצה ויכולת הנהיגה - בחירת ציר קל/בינוני/או קשה). הסבר קצר על האמה העתיקה והגאוניות שבבנייתה, ומשם לשביל הטראסות המטפס לגבעת החי"ש - דרך בור מים עתיק ומדהים בגודלו - כ-4 מטר עומק ומלא במים. נשמע הסבר קצר על "השכונה" החדשה של אלון שבות - בתצפית מרהיבה כשמצד אחד רואים את ירדן ומהצד השני את שפלת החוף נרד חזרה בשבילים הייחודיים לגוש עציון בנוף עוצר הנשימה. ממשיכים לכיוון העץ הבודד, דרך המנחת העתיק מ-48 והסבר קצר על התקופה החדשה וקיבוץ כפר עציון ומשם חוזרים לחווה עם "טעם של עוד"… חשוב לנו בכל המסלולים לשלב עבר עם הווה, העת העתיקה והמציאות העכשווית, להנות מהרכיבה והכיף אך גם ללמוד על כל האזור. המדריך, מרגיש לפי כל קבוצה עד כמה הם מעוניינים לשמוע הסברים - כי לא כולם רוצים - אך משתדלים להתאים לכל קבוצה בצורה הכי מעניינת בהתאמה, ואם הם פשוט רוצים להנות מהרכיבה - אז "זורמים" איתם…
תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
אחזור אליכם בקרוב.